SKOKI SPADOCHRONOWE W TANDEMIE

Na czym polega skok w tandemie?

To skok spadochronowy, w którym biorą udział dwie osoby. Tandem pilot i pasażer. Pierwszy z nich wyposażony jest w spadochron typu tandem. Pasażer zaś ubrany jest w specjalną uprząż przy pomocy, której podczepiony jest do uprzęży spadochronu. Skok wykonywany jest z wysokości 4.000 metrów. Ale zanim do niego dojdzie, pasażer przejdzie krótkie fachowe szkolenie i zapozna się z przebiegiem skoku. Odbędzie też trening skoku "na sucho". Nie ma zatem obaw, że w powietrzu może dojść do sytuacji, na którą pasażer nie będzie przygotowany.

Po co wymyślono takie skoki?

Przede wszystkim po to, żeby dać możliwość wykonania skoku spadochronowego bez kończenia kursów spadochronowych i przechodzenia badań lekarskich. Osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg skoku w powietrzu jest tandem pilot. Jeżeli podczas lotu pasażer zapomni, czego nauczył się w trakcie instruktarzu i treningu "na sucho", nie będzie to miało wpływu na przebieg skoku, tandem pilot przygotowany jest na każdą ewentualność. Poradzi sobie w każdej sytuacji.

Co czuje pasażer w trakcie i przed opuszczeniem samolotu?

Dla osoby, która skacze w tandemie po raz pierwszy, może to stanowić pewien rodzaj stresu. Ale zapewniam, że jest to stres przyjemny. Jest to wywołane podniesionym poziomem adrenaliny /tak naprawdę każdy tego potrzebuje w życiu, właśnie ADRENALINY :-)/. Po wyskoczeniu z samolotu pasażer czuje pęd powietrza nie dający się porównać z niczym z czym zetknął się w życiu do tej pory /prędkość opadania to ok. 200 kilometrów na godzinę/. Po 50 sekundach da się odczuć niespodziewane przepadnięcie, które zostaje zamienione w szarpnięcie, po chwili ulga czasza się otworzyła. A pod nami niesamowite, nieopisane, nieziemskie widoki, błoga cisza i nieopisany spokój.

Gwarantowane jest jedno, że jeśli już raz odważyłeś się skoczyć z samolotu, będziesz chciał to powtórzyć nie ma ucieczki, jak śpiewał Marka Grechuta, nie ma nic piękniejszego od
"Magii obłoków".

Czy skoki odbywają się na bezpiecznym sprzęcie?

TAK! Używamy do skoków spadochrony renomowanych firm przystosowane do wykonywania skoków w systemie tandem. Spadochrony posiadają system spowalniający prędkość swobodnego opadania, czasza spadochronu posiada powierzchnie pozwalającą na bezpieczne lądowanie dwóch osób. Uprząż pasażera posiada atest wytrzymałości obciążeniowej. Sprzęt jest zatem bezpieczny zarówno dla tandem pilota,
jak i pasażera.

Tandem pilot skacze w kombinezonie. A pasażer?

Również otrzymuje kombinezon. Ale jeśli ktoś ma takie życzenie, a warunki pogodowe na to pozwalają, może wykonać skok w swoim ubraniu. Dlaczego nie...

Czy skok można oddać w każdych warunkach pogodowych?

NIE! Pogoda stanowi ograniczenie w wykonywaniu skoków spadochronowych. Podejmujemy decyzje o wykonywaniu skoków po wnikliwej analizie warunków atmosferycznych. Kierownik skoków na bieżąco śledzi warunki atmosferyczne i otrzymuje komunikaty z naziemnych stacji meteorologicznych na tej podstawie podejmuje decyzje o kontynuowaniu lub przerwaniu skoków.

W jakiej miejscowości odbywają się skoki spadochronowe?

Skoki tandemowe wykonujemy na lotnisku w miejscowości CHRCYNNO koło Nasielska,
50 km od Warszawy. Możemy też umówić się na skoki z zorganizowanymi grupami na innych lotniskach w Polsce dopuszczonych do tego typu działalności.

Czy każdy może skoczyć w tandemie?

Teoretycznie tak. Ale nie polecamy skoków cierpiącym na choroby serca, choroby układu krążenia i epilepsję. Osoby które mają mniej niż 18 lat muszą zgłosić się do nas z rodzicem.

Warto podkreślić, że skoki tandemowe mogą również wykonywać osoby niepełnosprawne.

Czy przed skokiem pasażer musi okazać badania lekarskie?

NIE... nie ma takiego wymogu każdy pasażer przed skokiem wypełnia ankietę w której odpowiada na pytania dotyczące stanu zdrowia.

Czego nie powinniśmy zabierać ze sobą, gdy zamierzamy oddać skok tandemowy?

Nie polecamy zabierania biżuterii łańcuszków, wisiorków, klipsów, bransoletek. Nie dlatego,
że przedmioty te stanowią zagrożenie w trakcie skoku istnieje prawdopodobieństwo ich bezpowrotnej utraty.

Prawie wszystko już o skoku tandemowym wiemy. Ale czy jest on naprawdę bezpieczny?

Tandem pilot to doświadczony instruktor spadochronowy, który ukończył specjalistyczny kurs tandemowy. Poza tym każdy z nas posiada minimum 3 letnie doświadczenie w wykonywaniu skoków tandemowych. Bezpieczeństwo pasażera jest równoznaczne z bezpieczeństwem tandem pilota. Zrobimy wszystko aby skok był bezpieczny. Jednak decydując się nas na skok musisz być świadom że ryzyko istnieje
i podejmujesz je w pełni świadomie.

Wszystko to wygląda nawet bardzo przyjemnie. A cena? Nie powala z nóg?

Cena odzwierciedla wrażenia i doznania jakie daje skok w tandemie zawiera koszty lotu samolotem amortyzacji spadochronu opłat za jego ułożenie oraz należność tandem pilota. Tak więc za skok płacimy 550 złotych. Jeżeli zdecydujesz się aby twój skok został zarejestrowany przy pomocy kamery video będziesz musiał dopłacić jeszcze 200 złotych. Poza filmem otrzymujesz dodatkowego towarzysza w powietrzu będziesz widział przed sobą skoczka kamermana co zapewni ci dodatkową atrakcję w trakcie wolnego opadania a film będzie pamiątką na całe życie!

A jeżeli skok w tandemie obudzi we mnie potrzebę samodzielnego skoku?

Myślę że po skoku tandemowym nabierzesz do nas zaufania i jeżeli tylko zechcesz możemy rozpocząć kurs AFF który uczyni z ciebie samodzielnego skoczka.

Jestem zainteresowany skokiem tandemowym. Więc gdzie i do kogo się zgłosić?

Wszystkie niezbędne informacje uzyskasz od jednego z instruktorów,
zadzwoń lub napisz do nas:

G.I. S KY TEAM

CENY:


SKOKI TANDEM
600 zł

Koszt filmowania skoku przez skoczka z kamerą dodatkowo 250 zł /dla chętnych/

Dla grup powyżej 5 osób chcących wykonać skoki w tandemie ceny podlegają negocjacji.

Wystawiamy rachunek za skoki.

 

  cofnij